Diodia scandens-rosnący środek przeciwgrzybiczy

[ad_1]

Wprowadzenie

Z tego powodu, że niepamiętny czas, nasi przodkowie w Afryce były zaangażowane w użyciu roślinności i ich całkowicie różnych składników do naprawienia różnych chorób, w uzupełnieniu do jak do niebezpiecznych celów-przypominający trucizn. Zazwyczaj, roślinność są w użyciu przez cały świat w ludzi narkotyków i jako rodzimych lekarstw na powszechne choroby. Roślinność lecznicza w szczególności była w użyciu przez setki lat jako lekarstwa na dolegliwości u ludzi w wyniku ich obejmują elementy wartości terapeutycznej (okoli et al., 2009) ludzie narkotyków doprowadziły do konwencjonalnych technik leków w różnych dolegliwości. Diodia pnąca SW ma ogromną przydatność i znaczenie (essiett et al., 2011).

Opis

Na podstawie Essiett et al., (2010). Diodia pnąca SW (Rubiaceae) jest wiecznie zielone zioło, które ma alternatywne stowarzyszenie liści, ogonek jest aktualny. Ma związek liści, jajowate do lancetowate w formie, posiatkowaną venation, kompletne na marginesie, jego wierzchołek jest ostry, jego podstawa jest prostopadła, ma gładki podłodze i jego tekstury jest czarteceous. Diodia pnąca SW ma ciemną niedoświadczonych zabarwienie, bez smaku, bezwonny i samotne kwiatostan. To rzadki zioło, które zostało w użyciu w zachodniej Afryki systemu leków. Ma ogromną przydatność i znaczenie; całe składniki roślinności są pomocne w leczeniu różnych chorób.

Korzysta z

Zazwyczaj roślinność leczniczych warto składa się z jego wykorzystania jako antidotów (jadowaty użądlenia, ukąszenia, i tak dalej.), środek przeciwbólowy, lekarstwo na dolegliwości czopowe i skórne i podskórne zakażenia grzybicze. Niemniej jednak, całkowicie różne składniki roślin-SAP, liść, łodyga i korzeń, są wykorzystywane do różnych funkcji leczniczych. Liść jest stosowany w leczeniu zapalenia stawów, reumatyzm, skórne i podskórne pasożytnicze zakażenie, biegunka, czerwonka i anty-abortifacients; liść Plus korzenie są wykorzystywane do dropsy, obrzęki, obrzęk, i DNA i jako stymulanty laktacji; mając na uwadze, że sok jest stosowany w leczeniu zakażeń ucha, paraliżu, padaczki, drgawki, skurcze i problemy płucne.

Właściwości fotochemiczne

W ciągu ostatnich lat, wtórne metabolity roślinne-często znane jako fotochemikalia zostały szeroko zbadane pod kątem swojej skuteczności jako brokerów leczniczych. Badania przeprowadzone na pewnej roślinności potwierdziły, że pewna roślinność składa się z wielu substancji przypominających peptydy, garbniki, alkaloidy, ważne oleje, fenole i flawonoidy, które mogą funkcjonować jako źródła do wytwarzania środków przeciwdrobnoustrojowych ( Okoli i wsp., 2009). D. skandale nie zawierają alkaloidów, flawonoidów, fobotannin i anrachinonów. Niemniej jednak, ma saponiny, które mają działanie przeciwzapalne, anty-drożdże, anty-grzybicze, anty-pasożytnicze, przeciwnowotworowe, anty-wirusowe i anty-abortifacient działania były aktualne. Garbniki, które mają właściwości ściągające i detergentów, są dodatkowo aktualne i mogą być wykorzystywane do biegunów. Na podstawie Essiet et al. (2011), fotochemistry ekstraktu z liści wykazały obecność saponin, garbniki, glikozydy nasercowe i brak flavenoides, phlobatannins, alkaloidy i anraquinones.

Właściwości przeciwbakteryjne

D. skandale dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, których partia nie jest po prostu zidentyfikowane lub udokumentowane, ale. Jest on wykorzystywany w niektórych miejscowościach w Nigerii do czynienia z zakażeń grzybiczych skóry i podskórne. Proces obejmuje Wyciskanie soku z całego zakładu, świeżo zebrane i Appling płynu na zanieczyszczonych porów i skóry przez szorowanie. Jeśli osiągnięte nieprzerwanie dla about3-5days, wpływ przeciwgrzybicze jest postrzegana. Zgadza się z raportem Essiett et al. (2011), który przyznał, że w Nigerii, liście są wykorzystywane do utwardzania egzemy-, który jest grzybicą infekcji.

Wniosku

Zazwyczaj, roślinność były w użyciu przez cały świat w ludzi narkotyków i jako natywne lekarstwa na powszechne choroby i roślinności leczniczą szczególnie był używany przez setki lat jako lekarstwa na dolegliwości u ludzi w wyniku składają się z elementów wartości terapeutycznej. Diodia pnąca SW ma ogromną przydatność i znaczenie (essiett et al., 2011). Całkowicie różne składniki rośliny Diodia scandens-SAP, liść, łodyga i korzeń, są wykorzystywane do różnych funkcji leczniczych. Roślina nie obejmuje alkaloidów, flawonoidów, phobotannins i anraquinones ma jednak saponiny, garbniki i glikozydy nasercowe. Roślina ma właściwości przeciwgrzybicze widoczne w jego stosowania w leczeniu podskórnych i sub-skórne zakażenia grzybicze przypominające egzemy. Sugeruje się, że w zakładzie można uzyskać dodatkową analizę, aby prawidłowo rozważyć jego właściwości antybakteryjne.

Odwołania

Akah, P.A., Okogun, J.I. i Ekpendu, nim (1993). Przeciwobrzękowe i przeciwbólowe działania Diodia skanduje wyciąg u szczurów i myszy. Analiza Fitoterapia. Tol 7, obawy cztery: 317-319.

Essiett, U.A., Bala, D.N. i Agbakahi, ja (2010). Farmakognostyczne badania liści i łodygi diodia pnąca SW w Nigerii. Analiza studentów Lirary, archiwa wykorzystane analizy naukowej. 2 (5): 184-198.

Okoli, R.I., Turay, A.A., Mensah, J. ok. i Aigbe, A.O. (2009). Fitochemiczne i przeciwbakteryjne właściwości 4 zioła z Edo Państwa, Nigeria. Sprawozdanie i opinia. 1 (5): 67-73.

[ad_2]

Źródło Tanimowo Omotola

Dodaj komentarz