Nauka 16 SHRINGAR

[ad_1]

Od niepamiętnych czasów, Indian Brides-to-be zostały nauczane znaczenie "Photo fotowoltaiczne srringaar". Szesnaście elementów dekoracji nie powinny wyłącznie symbole małżeńskiego stanu cywilnego, jednak mają głębokie zakorzenione implikacje. Nawet indyjska mitologia ma kilka przypadków przyciągające uwagę. Należy pamiętać, epizod w Ramayana Epic przez Sage Valmiki, gdy anusuya dostarcza jej ozdoby do sita i mówi jej żonaty dziewczyna powinna być zawsze ozdobiony zdjęcie fotowoltaiczne shringaar! Dodatkowo odkrywamy odniesienia do Shringaars w epickim poemacie Geet Govind przez Jayadeva, kiedy Radha prosi Lorda Krishnę, aby zdobią jej ciała z biżuterią, włosy z kwiatami, włożył hindi na jej czoło i kolczyki na uszach, kiedy nadszedł czas na nią iść do domu. Elementy Srringaar nie tylko służyć celem gracing Pani jednak są one niezbędne tokeny jej pozycji społecznej.

W tradycji stylu chcielibyśmy nam wyobrazić, że nasze dziedzictwo, nasze zwyczaje i rytuały nie mają żadnych logicznych podstawy do nich. Niemniej jednak, przeciwnie, te rytuały są poprawą naukowego zbadania i analizy. Indian mędrców i widzowie byli studenci astrologii, Ayurveda i astronomii. Ich analiza daje nam akceptowalne wyjaśnienia za ozdób.

Istnieją wyłącznie szesnaście gadżety upiększania panny młodej i nigdy nie rodzaju. To w wyniku Solah Shringaar odpowiada szesnaście faz księżyca, które są związane z dziewczyną cyklu miesiączkowego. Ma to niekorzystny wpływ na psychologiczne i ciała Wellness dziewczyny. Nasi historyjki uwierzyli, że wyniki te mogą być unieważnione, niosąc szesnaście gadżety kosmetyków i biżuterii. Istnieją naukowe przyczyny za każdy czynnik Shringaar, który zwiększa wspaniałość panny młodej. Wyjaśnienia pomagają uczynić ją bardziej biegłą w jej mądrze obowiązków.

Shringaars, które dodają kolory

Sindoor jest bardzo silnym czynnikiem Solah Shringaars. To symbolizuje nie tylko początek małżeństwa dziewczyny, ale dodatkowo stopniowanie jej życia seksualnego. Jest on wykorzystywany w środkowej linii przecinającej włosy panny młode miejsce leży przysłonę brahmarandry, która jest poziom stabilności dziewczyny. Prąd rtęciowy w dziecirzemiosło pomaga w ochłodzeniu panny młodej. Po ślubie wolna porywający Lady przekształca się w dziewczynę i musi ramię zadania, które mogłyby ją pożodować. Dziecirzemiosło jest niezbędna dla panny młodej, jak to pomaga jej w podtrzymując jej spokój i spokój.

Bindi, noszone na czoło między brwi udaje narzeczonej natychmiast i sprawia, że jej prawdziwości opcji o wiele bardziej atrakcyjne. Bindi nie tylko akcentuje jej opcje jednak skłania dziewczynę Ajna Chakra lub Czakra brwi przez stres, który jest wykorzystywany przez ciężar Bindi. Ajna, tłumacząc "komandosów" jest uważana za uwagę instynktu. Ta czakra działa jako brama dla wszystkich nie świeckiej witalności pochodzących z ustawieniem. Dodatkowo chroni czakry z otaczającą niekorzystne witalność. Panna młoda jest przewidywane do wykonywania jej obowiązków, dla których jej Ajna Chakra muszą być prawidłowo aktywowane, aby pozwolić jej zachować jej stabilność psychiczną w swoim nowym domu i podjąć nowe energie.

Mehendi, zasadniczo najbardziej podstawowym elementem Solah Shringaar, nie tylko nadaje kolor do rąk i stóp panny młodej, jednak ma właściwości lecznicze zbyt. Wesela są krytyczne przedsiębiorstwa w Indiach i może się bardzo kłopotliwe. Następnie wieczorem wcześniej niż małżeństwo, mehendi lub henna jest wykorzystywana na ramiona i nogi-dom do naszych ciała zakończeń nerwowych, do destress i zwalnia je. Dodatkowo, mehendi leczy drobne kawałki i siniaki Panna Młoda może potrzebować podtrzymywane przez preparaty.

Kohl, używane, ponieważ okazje greckiej królowej Kleopatra nie tylko sprawia, że oczy panny młodej wyglądają wyraziste i nieszkodliwe jednak uważa się, aby oczyścić oczy przed zanieczyszczeniem. Dodatkowo chroni oczy przed niebezpiecznymi promieniami słonecznymi. Wesela są prawdopodobne, aby uzyskać wyczerpujące dla panny młodej, ponieważ wiele preparatów są zaniepokojone, który trwa miesiące.

Hinduskie narzeczonych umieścić na strój o kolorach, takich jak Crimson, bordowy i różowy na dzień ślubu w wyniku tych kolorów oznaczają płodność i żarłość. Różowy i pomarańczowy są związane z wschodzącego słońca, który kojarzy początek zupełnie nowe życie dla panny młodej. Dodatkowo w hinduskiej zwyczaj, planeta Mars, który jest czerwonawy w kolorze jest związana z małżeństwem i dlatego te kolory są najbardziej lubiany przez hinduskich narzeczonych. Te kolory wypełnić narzeczonej z witalności i kominek, które są niezbędne dla jej życia małżeńskiego.

Shrigaars, które dodają rytm

Nath, nie tylko wizerunek małżeństwa, ma jednak znaczenie ajurwedyjskie. Posiadanie nozdrza przebite po lewej aspekt jest zwyczajowo dla Indian narzeczonych na wielki motyw. Miejsce na przebicie nozdrza jest związane z narządami rozrodczym dziewczynki. Stwierdzono, aby złagodzić bóle menstruacyjne i pracy. Nie tylko to, piercing dodatkowo przyczynia się do ostatecznego reprodukcyjnego dobrego samopoczucia panny młodej w ten sposób czyni ją żyzne wystarczające do prokreacji. Przebicie nozdrza może być związane z obroną nosa obserwować panny młodej, a tym samym zatrzymanie jej z wszelkiego rodzaju infekcji, gdy wchodzi do zupełnie nowego środowiska. Modny model Nath nosi nazwę Stud/pierścień, który jest mniejszy niż jego starszy model i może być noszony z każdym stroju.

Choodicur/chuda wydaje się Boska na ramionach panny młodej. Ponadto jest znakiem jej siihaag, choodian i paval wsparcia panny młodej w utrzymaniu jej żywotność waha się przez cały dzień. Jej moc, która będzie się spożywane, podczas gdy robi domu-Hold chóry dostanie wibruje ponownie do ciała przez fale dźwiękowe produkowane przez choodian i Papieskiej. Dodatkowo, Payal zapobiega podrażnieniu podeszwy stóp i wsparcie w zasadzie krążenie krwi ciała. Hindus dodatkowo wyobrazić sobie, że trzask dźwięk choodivan i Papieskim pomaga pokonać niekorzystne lub zła witalność. Modna Panna Młoda woli umieścić na bransoletki i obrączki, które są dużo gładsza i trendier.

Biżuteria jest w istocie najbardziej wybitnym czynnikiem dziewczyny ślubnej odzieży. Oni łaski ślubne wydają się być niczym innym. Ozdoby wykonane ze złota i srebra, jak mangalsutra, Kamarbandh, Bajubandh, Hurt: Karnphool, Maangteeka i Bichua i tak dalej. są noszone przez Indian narzeczonych. Uważa się, że złoto ma upał wpływ i srebra ma właściwości chłodzenia na porów i skóry w ten sposób służąc w utrzymaniu temperatury ciała. Metale te są wykorzystywane w obfitości w Trousseau panny młodej, ponieważ już większość nowotworów odwracających właściwości. Cesarz Akbar uważa się, że uzdolnionych wiele elementów charakterystycznych navratan i kundari biżuterii do ukochanej Mumtaz Mahal.

Shringaars, które dodają perfumy

Gajra jest kilka lub ciąg kwiatów, zwykle wykonane z jaśminu, który jest noszony przez narzeczonej w jej włosy do uczynienie jej Coiffure wyróżniać. Nie tylko upiększają włosy jednak ich aromat nadaje sposób świeżości i ciszy do panny młodej na jej dzień ślubu, kiedy jest napięta o opuszczeniu jej tata i Mama i będzie jej męża domu.

Itra (zapach) oprócz podejmowania panny młodej zapach niebiański, stymuluje zmysły panny młodej. Itra wykonane z elementów aromatycznych, takich jak róża i drzewo sandałowe podnosi duchy panny młodej i nastroje w dniu jej małżeństwa. Zapachy wyruszyć uczucia panny młodej i poprawić jej tempera w dniu, kiedy ma odejść jej tata i mama.

Znacząca ozdób

Na jej dzień ślubu, Panna młoda jest centrum przyciągania i powinien wyglądać boskie. Dlatego Solah Shringaars ma ogromne znaczenie dla panny młodej. Ona jest ozdobiony od stóp do głów, aby wykorzystać jej pana młodego uwagę nieustanne i powstrzymać go od pójściem na manowce. Nie tylko na dzień ślubu, dziewczęta umieścić na wszystkich Shringaars Solah nawet na festiwalach, takich jak Karvachauth i Teej jako znak uczucia dla swoich mężów.

Niemniej jednak, modne narzeczonych dał współczesny twist do gadżety Shringaar. Na przykład ciecz sindoor zmienił normalny sproszkowany jeden. Gajra został zmieniony przez wiele urządzeń do włosów, takich jak syntetyczne kwiaty i szpilki do włosów stalowych. Te dni jako substytut Menendi, który zajmuje godziny użytkowania, narzeczonych pójść na tatuaże mehendi, które są szybsze w użyciu. Vermilion Bindi dał rozwiązanie do przyklejania tych o Kundan lub kamienie Zircon na nich, które mogą być noszone z każdym normalnym i Indo-zachodnich strojów.

Ponownie przekazać atrakcją

Indian narzeczonych, choć nie tak typowy już, jednak nie zapomnieli znaczenie tych rzeczy i mimo to zakorzenione. Wydaje się, że Bóg jest obecny jednak świetność jest to, co będziesz w stanie kupić i zdjęcie fotowoltaiczne SHRINGAR pozwoli Ci to uzyskać.

Tak narzeczonych-to-be i wszystkich przeciwnych dziewcząt dostarczyć wszystkie swoje ogromne Biżuteria i kosmetyki z granicach swoich szafek i afiszować je dumnie, na razie rozumiesz, jak bardzo pomocny jest solah shringaar. Nie tylko będzie zysk siebie, jednak uczynić Twój mąż go loopy o Tobie, budząc go przez rytmiczne brzmienie swojego choodian lub papieskiego i prosząc go, aby rozjaśnić włosy rozstanie z grzechotki i swoje soczyste włosy z gajra. Więc zdobią swoje Self Extra "sensownie!"

[ad_2]

Źródło RANU Vishwakarma

Dodaj komentarz